TFO-film

TFO 2018/2019

Sosiale medier

Tennisbursdag

Skal du feire bursdag?

Prøv tennisbursdag

Les mer

Påmelding åpne turneringer

10 lag deltar i Ungdomsligaen 2018
Illustrasjonsbilde

10 lag deltar i Ungdomsligaen 2018

Lørdag er startskuddet for den nye Ungdomsligaen. 28 ungdommer i alderen 14-18 år - fordelt på 10 lag fra Bryne, Egersund og Stavanger - deltar.

Skrevet av Henning Frøystein den 08.01.2018

Høsten 2018 gikk det ut invitasjon til det nye konseptet hvor målgruppen er ungdommer som har tennis som en hobbyaktivitet. Egersund meldte på tre lag, Bryne meldte på tre lag og Stavanger er representert med fire lag. 

Lørdag 13. januar kl. 13:30 er det ligastart i Stavanger Tennisklubb. 

UNGDOMSLIGAEN 2018  
       
Avdeling A KAPTEIN SPILLER SPILLER
EGERSUND 2 Tuang Samte Sondre Asbjørnsen Trygve A. Tengesdal
EGERSUND 3 Maria Hjørungnes Emma Sætren Astrid Hadland
STAVANGER 3 Michelle Nygaard Kjersti Espedal Lea Norheim Schmidt
STAVANGER 4 Solveig Aga Vilde Røiseland Molstad Sofie Koll Kristensen
BRYNE 3 Teodor Fjordholm Svavar Sigurdsson Lars Kristian Heskje
       
Avdeling B KAPTEIN SPILLER SPILLER
EGERSUND 1 Dennis Rühlow Simen Skåra Stian Ege
STAVANGER 1 Vidar Marsh Kevin Røiseland Molstad Jon Arvid Kjeldsen
STAVANGER 2 Leo Alexander Gilje Herman August Knudsen Jan Gil Martens
BRYNE 1 Bartek Stasiak Stian Holstad Kvaleberg  
BRYNE 2 Kristian Høien Tengesdal Sondre Eiane Reitan  

 

Dato Hjemmelag Bortelag Klokke Sted
13.jan STK 3 EGERSUND 3 13:30-15:30 STAVANGER
13.jan STK 4 EGERSUND 2 13:30-15:30 STAVANGER
13.jan STK2 BRYNE 3 13:30-15:30 STAVANGER
13.jan BRYNE 2 EGERSUND 1 13:30-15:30 STAVANGER
13.jan STK1 BRYNE 1 13:30-15:30 STAVANGER
         
14.jan BRYNE 1 STK2 12:00-14:00 BRYNE
14.jan BRYNE 2 STK1 12:00-14:00 BRYNE
14.jan BRYNE 3 EGERSUND 1 14:00-16:00 BRYNE
14.jan EGERSUND 2 STK3 12:00-14:00 EGERSUND
14.jan EGERSUND 3 STK4 12:00-14:00 EGERSUND
         
10.feb BRYNE 2 BRYNE 1 12:00-14:00 BRYNE
11.feb EGERSUND 1 STK2 12:00-14:00 EGERSUND
11.feb STK1 EGERSUND 3 12:00-14:00 STAVANGER
11.feb BRYNE 3 STK 4 12:00-14:00 BRYNE
11.feb BRYNE 1 STK3 12:00-14:00 BRYNE
         
18.mar STK1 STK2 12:00-14:00 STAVANGER
18.mar EGERSUND 1 BRYNE 1 12:00-14:00 EGERSUND
18.mar STK 3 BRYNE 3 12:00-14:00 STAVANGER
18.mar STK 4 BRYNE 2 12:00-14:00 STAVANGER
18.mar EGERSUND 3 EGERSUND 2 12:00-14:00 EGERSUND
         
22.apr STK 4 STK 3 12:00-14:00 STAVANGER
22.apr EGERSUND 2 BRYNE 1 12:00-14:00 EGERSUND
22.apr BRYNE 3 EGERSUND 3 12:00-14:00 BRYNE
22.apr EGERSUND 1 STK1 12:00-14:00 EGERSUND
22.apr STK2 BRYNE 2 12:00-14:00 STAVANGER
         
05.mai ALLE LAG MØTES I STAVANGER (AVSLUTNINGSFEST)
SLIK SPILLES EN LIGAKAMP
 
* 10 min. innspilling
* Det spilles double først - best av fem super tiebreak (10 poeng)
* Deretter to singlekamper - best av fem super tiebreak (10 poeng)
* Avgjørende poeng på 9-9
* Sidebytte etter hvert spilte tiebreak
* Det laget som vinner flest av de tre kampene, vinner lagkampen
* Fair play - man dømmer på hver sin side og gjennomfører kampen på beste måte - så ærlig som mulig
* Lagkamerater har lov til å sitte inne på banen dersom vedkommende ikke forstyrrer 
 
PS! Det er ikke nødvendig å være tre spillere på alle kamper. Dere kan finne et innbyrdes rulleringssystem. 
Tilbake   Utskriftsvennlig versjon   Abonnér på nyheter